Vyhledávání

Kontakt

Jazykové centrum RAGUSO
Václavská 20, Praha 120 00
100 m od stanice metra Karlovo náměstí.

+420 777 654 095

jc.raguso@gmail.com

Naši lektoři

Naši lektoři jsou kvalifikovaní rodilí mluvčí. Od lektorů požadujeme vynikající znalost cílového jazyka, vysokoškolské vzdělání a mezinárodní certifikáty na minimální úrovni C2.

Ivana

je držitelkou certifikátu C2, vystaveného Institutem Dante a Univerzitou Sapienza v Rímě. Je absoventkou italské Univerzity Aldo Moro v Bari, obor Jazyky a moderní kultury, s odbornou přípravou v oblasti glotodidaktiky a didaktiky italštiny pro cizince. Její diplomová práce je věnována výuce italské literatury pro cizince, se specifickým zaměřením na využití textů literární kritiky, I testi di critica letteraria nell´ insegnamento dell´ italiano come LS, UNIBA, AA 2015/2016. Publikuje i v českém jazyce, např. článek o rakouské spisovatelce I. Bachmannové, Okamžik, po který Bohemia má své moře a italském spisovateli G. D´ Annunziovi, Triumf smrti jako manuál estetismu. Lektorka absolvovala praxi na střední škole Scuola secondaria di I Grado C. Colombo v Tarantu. Zajímá se o poezii a literární kritiku. Hovoří plynule česky, jelikož pochází ze Zlína, v současné době žije v Praze a má silné vazby k Apulii, kam se neustále vrací.

Jenny

je držitelkou certifikátu C2, vydaného Institutem Dante a Univerzitou Sapienza v Rímě. Je absolventkou italské Univerzity Aldo Moro v Bari, obor Jazyky a moderní kultury, s odbornou přípravou v oblasti golotodidaktiky a didaktiky italštiny pro cizince. Lektorka absolvovala praxi na střední škole Scuola secondaria di I Grado C. Colombo v Tarentu, V současné době žije v Praze, kde má za sebou tříletou praxi jako lektorka italského jazyka pro veškeré urovně. Hovoří plynule česky, jelikož pochází z česko-italské rodiny. Jenny má velmi pozitivní vztah k dětem a její lekce jsou zábavné. Při výuce hodně využívá obrázků a zábavných textů.


Daniele

Je mladý dynamický lektor italštiny, který s Vámi bude konverzovat na témata ekonomika, informatika, sport apod. Má za sebou dvouletou praxi jako soukromý lektor ve spolupráci s pražskými jazykovými školami.  Pro Jazykové centrum RAGUSO vyučuje italštinu pro pokročilé studenty a italskou konverzaci. Pochází z Apulie, v současné době žije v Praze a pracuje v oboru mezinárodní certifikace. Již třetím rokem studuje český jazyk a hovoří dobře česky. Má smysl pro humor a na jeho hodinách konverzace se určitě nebudete nudit.